arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Wracamy na boiska. Arkowcy w Warszawie i Sopocie

Czwartek, 13 września 2012 20:53

 
Po prawie trzytygodniowej przerwie na ekstraligowe boiska powrócą rugbiści Arki Gdynia. Pierwsza drużyna uda się na mecz drugiej kolejki z AZS-AWF Warszawa, natomiast po letniej przerwie rozgrywki w nowym sezonie I Ligii Rugby wznowią gracze drugiej drużyny.
Część zawodników Arki przerwę w krajowych rozgrywkach spędziła w drużynach narodowych. Craig Bachurzewski i Radek Rakowski wraz z kolegami z kadry U-20 w Pradze w miniony weekend obronili tytuł Mistrzów Europy, a aż sześciu rugbistów zagrało w meczu towarzyskim reprezentacji seniorskiej z francuską kadrą akademicką.
- Możliwość skonfrontowania się z zawodnikami z najlepszych francuskich klubów była dla nas świetną lekcją rugby. Ten mecz pokazał również jak wyskoki poziom mogą prezentować rugbiści z silniejszych lig. Nauczyłem się bardzo wiele m.in. to jak szybko rozgrywać piłkę i jak można zachowywać się w przegrupowaniach – swój występ w meczu z Francuzami podsumował kapitan naszej drużyny, Łukasz Szostek.
Pozostali rugbiści naszej drużyny w czasie tej przerwy nie próżnowali. Trener Maciej Stachura prowadził normalnie zajęcia treningowe ze swoimi zawodnikami, tak jak w tygodniach meczowych.
Przerwy, których w rozgrywkach krajowych nie brakuje na pewno nie sprzyjają podnoszeniu poziomu ligi, ale nie powinny one zaszkodzić formie naszych zawodników w sobotnim meczu w Warszawie.
- Możemy mieć jeden cel, jedziemy po zwycięstwo. Na pewno jesteśmy faworytem zawodów w stolicy, ale wiemy, że nazwiska nie grają.  Wiemy też, że warszawiacy są bardziej groźni u siebie niż na wyjeździe, spodziewamy się zaciętego oporu.  Trudno też ocenić formę naszych najbliższych rywali po pierwszym, przegranym meczu z Budowlanymi Łódź – zauważył Łukasz.
W pierwszej kolejce obecnych rozgrywek rugbiści AZS-AWF ulegli na wyjeździe łodzianom 10:62 i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Natomiast nasza drużyna po zwycięstwie nad Budowlanymi z Lublina zajmuje pozycję wicelidera. Arkowcy w meczu pierwszej kolejki rozegranym w Gdyni pewnie i wysoko pokonali przyjezdnych 61:15 (33:5).
Jednak najtrudniejsze i najbardziej emocjonujące mecze dopiero przed nami. Już w następny weekend wielkie derby Trójmiasta z Lechią na PGE Arenie (więcej informacji podamy wkrótce), a za dwa tygodnie „Buldogi” udadzą się do Łodzi na mecz z wicemistrzem ubiegłego sezonu.
- Zabawa dopiero się zacznie! Mecz z Lechią to zawsze wielkie emocje, w tym roku potęgowane miejscem gdzie zostaną rozegrane. Zawodny na arenie mistrzostw Europy mogą się długo nie powtórzyć. Mam nadzieję, że zwycięski mecz w Warszawie będzie przetarciem zwycięstwem w meczu derbowym – dodał na zakończenie kapitan Arki Gdynia.
Początek spotkania w Warszawie w sobotę o 13:00. Zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie.

W sobotę rozgrywki wznowi Arka II Gdynia. Druga drużyna rozpocznie sezon od mocnego uderzenia również w derbach z Ogniwem Sopot. Gracze drużyny rezerw dobrze i ciężko przepracowali okres przygotowawczy, mamy więc nadzieję, że będziemy się mogli cieszyć z drugiego sobotniego zwycięstwa. Chętnych chcących zobaczyć naszych graczy w akcji zapraszamy do Sopotu na godzinę 16:00 na stadion przy ulicy Jana z Kolna.

Pozostałe mecze II kolejki Ekstraligi:
MKS Pogoń Siedlce – RC Orkan Sochaczew, sobota 15.00
KS Budowlani Lublin – KS Posnania Poznań, sobota 13.00
RC Lechia Gdańsk – Budowlani S.A. Łódź, sobota 19.00

Pozostałe mecze I kolejki I Ligi Rugby:
RzKS Juvenia Kraków – Frogs&Co Warszawa, sobota  15.00
RC Czarni Pruszcz Gdański – RKS Skra Warszawa, sobota 13:00
RSS sponsorzy

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy
Można się zastanawiać, czy Jarmark Bożonarodzeniowy w listopadzie, to dobry […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki