arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Juniorzy lepsi od wicemistrza!

Czwartek, 11 października 2012 12:01

Od niespodziewanej wygranej 20:10 (17:5) w środowym meczu na obiektach gdańskiej Lechii, juniorzy Arki Gdynia rozpoczęli walkę o awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów.
Początek zawodów zdecydowanie należał do młodych „Buldogów”. Ambitna i skuteczna gra skutkowała przyłożeniami. W pole punktowe rywali z piłką meldowali się Błażej Kadecki oraz Paweł Grzenkowicz, a podwyższał Adrian Hawrysiuk. Druga połowa była bardzo wyrównana. Gdańska Lechia ruszyła do odrabiania strat, ale odpowiedziała tylko dwoma przyłożeniami. Wynik meczu ustalił Adrian Hawrysiuk, kopiąc na bramkę z rzutów karnych, zdobył dla drużyny sześć punktów.
- Wygraliśmy bardzo ważny mecz z czego bardzo się cieszę. Należą się ogromne brawa dla zawodników, ponieważ jeszcze miesiąc temu klub nie posiadał drużyny juniorów – dodaje Paweł Dąbrowski trener juniorów – To dzięki wielkiej determinacji paru zawodników możemy cieszyć się, że mamy drużynę i wygraliśmy mecz.
- Ciężkie treningi, poświęcony czas i zaangażowanie całej drużyny nie poszło na marne. Przez dwa tygodnie budowaliśmy drużynę i teraz już nią jesteśmy. Dziękuję wszystkim za serce i zdrowie pozostawione na boisku, a przede wszystkim za charakter. Wygraliśmy z wicemistrzem Polski, dlatego trzeba się cieszyć i jeszcze ciężej trenować, aby pokazać wszystkim, że nie był to przypadek – relacjonuje Paweł Grzenkowicz, kapitan i drużyny juniorów Arki.

Młoda Arka w lidze juniorów ma do rozegrania cztery mecze jesienią oraz cztery mecze rewanżowe na wiosnę. W rozgrywkach biorą udział MKS Ogniwo Sopot, RC Lechia Gdańsk oraz RC Arka Gdynia. Bezpośredni awans do finału MP uzyskuje zwycięzca ligi natomiast wicelider będzie się ubiegał o prawo gry w barażach.

 
Pomorska Liga Juniorów: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 20:10 (17:5)
 
Arka: Marcin Burchardt, Nikodem Zalas, Robert Cieślik, Damian Lewandrowski, Patryk Zalewski, Kamil Lewandowski, Paweł Urbański, Błażej Kadecki, Krzysztof Okonek, Arek Kamiński, Paweł Grzenkowicz, Karol Stochmal, Krzysztof Glejzer, Grzegorz Paluszewski oraz Adrian Hawrysiuk oraz Damian Stojowski, Łukasz Lenczewski, Michał Wesołowski, Artur Musialik, Patryk Siewert, Arek Litwin, Mateusz Duszyński.

 
Terminarz Pomorskiej Ligi Juniorów:
RC Lechia Gdańsk – RC Arka Gdynia, 9/10 października
MKS Ogniwo Sopot – RC Lechia Gdańsk, 23/24 października
RC Arka Gdynia – MKS Ogniwo Sopot, 30/31 października
RC Lechia Gdańsk – MKS Ogniwo Sopot, 7 listopada
MKS Ogniwo Sopot – RC Arka Gdynia, 13/14   listopada
RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk, 21 listopadaRSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki