arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Lider pokonany!

Sobota, 13 października 2012 12:43

 

Arka Gdynia odprawiła lidera Ekstraligi Rugby Pogoń Siedlce,  wygrywając z przyjezdnymi 38:5 (19:5). Tym samym żółto-niebiescy zamienili się z drużyną z Siedlec na pierwszej pozycji w tabeli ekstraligi.
Arkowcy dobrze zaczęli sobotnie spotkanie, przejmując inicjatywę już od początku meczu. Konsekwentnie konstruując akcje doązyli do szybkiego zdobycia pierwszych punktów, co przyniosło efekt po kwadransie gry. Pierwsze przyłożenie dla naszych zdobył Robert Andrzejczuk, a chwilę później trójkę za celny rzut karny dołożył Banaszek.
Po pół godzinie gry do głosu doszli goście, którzy po wygranym aucie maulem wjechali w pole punktowe Arki. Jednak żółto-niebieskich ta strata przyłożenia nie zdeprymowała i nadal szukali swojej szansy na kolejne zdobycze. Dwukrotnie karne na punkty zamieniał Banaszek, a w doliczonym czasie gry w polu punktowym jajowatą piłkę umieścił Kwiatkowski, który razem z kolegami z drużyny wepchną graczy z Siedlec w ich pole za słupami. Arka schodziła na przerwę wyraźnie prowadząc z dwoma przyłożeniami na koncie.
Po przerwie „Buldogi” nie zwolniły i cieszyły się z kolejnych punktów już po siedmiu minutach gry. Przyłożenie dla naszych zdobył Władek Grabowski, a podwyższenie wykorzystał Tomasz Stępień, który po kolejnych pięciu minutach sam przyłożył piłkę w polu punktowym.
Wtedy do głosu doszli podrażnieni gracze Pogoni a zepchnięta do defensywy Arka musiała przez kilkadziesiąt minut bronić się przed zaciekłym atakiem przyjezdnych. Jednak nasi przetrzymali napór gości i zdołali odepchnąć siedlczan od własnej linii końcowej i  tuż przed końcem meczu zdobyć piąte przyłożenie. Bartosz Madajewski przyłożył piłkę w polu punktowym po wygranym młynie przez naszą drużynę pieczętując wysokie zwycięstwo żółto-niebieskich.
„Buldogi’ wygrały ważny mecz ligowy w dobrym stylu, zatrzymując niepokonaną dotąd Pogoń Siedlce zajmując przy tym fotel lidera. Arka wygrała zasłużenie co potwierdziła również przewaga naszej drużyny od samego początku meczu. Brawa należą się również sędziemu meczu, Grzegorzowi Michalikowi, który pozwalał na otwartą i szybką grę, nie przerywając akcji obu drużyn i podejmując słuszne decyzje na boisku.

Arka Gdynia – MKS Pogoń Siedlce 38:5 (19:5)
sędziowali: Michalik, Baniewicz, Reks
widzów: 350

Punkty Arka: Andrzejczuk 5, Banaszek 11, Kwiatkowski 5, Grabowski 5, Stępień 7, Madajewski 5.
Punkty Pogoń: Kargol 5.

Arka: Bartkowiak Daniel, Podolski Daniel, Wilczuk Marcin, Perzak Karol, Andrzejczuk Robert, Kwiatkowski Rafał, Olejniczak Piotr, Grabowski Władysław, Szostek Łukasz, Stępień Tomasz, Sirocki Szymon, Szrejber Rafał, Chromiński Konrad, Rakowski Radosław, Banaszek Dawid oraz Madajewski Bartosz, Zdunek Arkadiusz, Deniusiuk Karol, Bojke Piotr, Simionkowski Kamil, Tuczyński Mateusz, Bury Paweł.

Pogoń: Mróz Sebastian, Chróściel Adrian, Pataraia Nike, Panasiuk Maciej, Jasiński Bartłomiej, Mirosz Marek, Kargol Norbert, Smoliński Sebastian, Chincharauli George, Lorentowicz Dawid, Lament Mateusz, Pawelec Robert, Piwnicki Paweł, Plichta Paweł, Gasik Tomasz oraz Biernacki Kamil, Atoszczuk Paweł, Kryszczuk Jakub, Stelągowski Bartosz, Manjewidze Alexandre, Lotek Robert, Krupa Sebastian.

Składy meczowe w formacie PDF.

16′
5:0
Andrzejczuk
19′ 8:0 Banaszek
30′ 8:5 Kargol
33′
11:5
Banaszek
39′
14:5
Banaszek
40+1′
19:5
Kwiatkowski
     
47′
24:5
Grabowski
  26:5
Stępień
52′ 31:5
Stępień
79′
36:5
Madajewski
  38:5
Banaszek

 
RSS sponsorzy

Dodatkowe 3000+ dla emerytów w 2023: poza rekordową waloryzacją emerytur. Sprawdź, mamy wyliczenia [2.12.2022]
Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki