arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Hi-man i Szatan czytali bajki. Konkurs!

Poniedziałek, 29 października 2012 20:58

 
Rugbiści Arki Dawid Banaszek i Tomek Stępień na zaproszenie Fundacji Oswoić Los gościli w Szkole Podstawowej Nr 8 w Gdyni przy ul. Orłowskiej. Podczas spotkania z uczniami szkoły „Szatan” i „He-man” czytali bajki psychoedukacyjne pochodzące z książki pt. „Tuż pod moim nosem”. Gracze Arki przeczytali maluchom bajkę dziennikarza Rafała Wieliczko pt. „Jak pachną kolory?” opowiadającą o niewidzącym Pawełku oraz opowieść pt. „Tuż pod moim nosem” mówiącą o Grzesiu, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Po każdej opowieści była okazja do porozmawiania o małych bohaterach, o których wysłuchano bajkę.
Każda z opowiastek jest w całości twórczością autorską osób związanych z Fundacją Oswoić Los. I każdy z autorów włożył w te historie cały swój talent, wiedzę i umiejętności, a przy tym duszę i serce.
Do książki, z których pochodzą opowiastki, dołączona jest płyta, z której można posłuchać bajki czytane przez znane osoby, m.in. panią prezydentową Annę Komorowską, a także Olka Klepacza, Olgę Bończyk, Marcina Prokopa i Muńka Staszczyka.
Spotkanie z maluchami było nie tylko okazją do poznania wspaniałych bajek o życiu niepełnosprawnych dzieci, rozmowy o niepełnosprawności, ale również do  porozmawiania o rugby i Arce Gdynia. Maluchy miały wiele pytań, każdy mógł zobaczyć i dotknąć jajowatą, i zdaniem niektórych dziwną, piłkę.

KONKURS!

Dla naszych kibiców mamy dziesięć książek z bajkami „Tuż pod moim nosem” wraz z audiobookiem. Aby wziąć udział w losowaniu książek należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku powstała Fundacja Oswoić Los?

Odpowiedzi prosimy przesyłać mailowo na adres: konkurs@arkarugby.pl. Czekamy do piątku włącznie!
Fundatorem książek jest Fundacja Oswoić Los, organizator projektu czytania bajek psychoedukacyjnych w szkołach.
 
 
 
 RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki