arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derby z mistrzem

Czwartek, 29 sierpnia 2013 12:39

 
W sobotę przed kibicami rugby w Trójmieście chyba najbardziej elektryzujący mecz, w którym zmierzą się mistrz poprzedniego sezonu – Lechia Gdańsk i wicemistrz Arka Gdynia. Derbowy pojedynek, który odbędzie się już za dwa dni, zapowiada się bardzo emocjonująco, tym bardziej, że Arka ma do wyrównania rachunki z biało-zielonymi z poprzedniego sezonu. Początek spotkania w sobotę o godz. 16:00 na stadionie przy Traugutta. Bilety w cenie 15 i 10 zł.
Dwóch ostatnich meczy z Lechią nasza drużyna nie może zaliczyć do udanych. Pomimo dobrej gry i finale ekstraligi i finale krajowego pucharu „Buldogi” musiały uznać wyższość graczy z Gdańska. „Buldogi” deklarują walkę o mistrzostwo Polski w tym sezonie, a najbliższy mecz to doskonała okazja aby objąć już na starcie rozgrywek pozycję lidera ekstraligi. Oba kluby w tej chwili po ostatnich zwycięstwach mają po pięć punktów w ligowej tabeli. Arka zajmuje pierwsze miejsce tylko dzięki większej liczbie zdobytych punktów w meczu pierwszej kolejki. Przypomnijmy, że na własnym stadionie żółto-niebiescy pokonali Orkana Sochaczew 65:0, więc bezpośrednie zwycięstwo pozwoli samodzielnie zasiąść na fotelu lidera.
- Jasno deklarujemy, że naszym celem na ten sezon jest mistrzostwo Polski, a najbliższy mecz będzie pierwszą okazją, aby wykonać pierwszy krok w tę stronę – zapowiedział trener Arki Maciej Stachura.
- Chcemy przeskoczyć Lechię. W sobotnich derbach emocji na pewno nie zabraknie, wierzymy, że spotkanie zakończy się naszym zwycięstwem i to my po meczu będziemy w dobrych humorach – dodał kapitan żółto-niebieskich Łukasz Szostek.
Dłużny na te zapowiedzi nie pozostał trener Lechii Paweł Lipkowski:
- Mimo, że ubytków w kadrze zespołu mamy więcej niż Arka, jesteśmy w stanie wygrać najbliższy mecz.
Obaj panowie spotkali się w czwartek na konferencji prasowej poświęconej rugby, która odbyła się w sopockim klubie Pick&Roll. Na spotkaniu, na którym obecni byli przedstawiciele trójmiejskich klubów i Polskiego Związku Rugby rozmawiano na temat planów drużyn z Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz o rozwoju rugby w Polsce.

Początek derbów Trójmiasta w sobotę o godzinie 16:00 (sędziują Reks, Sienkiewicz, Wilk). Bilety do nabycia w kasach stadionu przy ul. Traugutta 29 na godzinę przed meczem.
Bilet normalny – 15zł.
Bilet ulgowy – 10zł – studenci oraz młodzież szkolna. Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy nie posiadają przy sobie legitymacji.

 
Uprawnieni do bezpłatnego wejścia na mecz:
- Dzieci oraz młodzież gimnazjalna do 16 roku życia, za okazaniem legitymacji szkolnej.
- Emeryci i renciści za okazaniem legitymacji.
- Osoby posiadające brązową, srebrną i złotą odznakę PZR.

Pozostałe mecze II kolejki Ekstraligi Rugby:
MKS Ogniwo Sopot – KS Budowlani Lublin, sobota 13:00    
KS Posnania Poznań – MKS Pogoń Siedlce, sobota 15:00     
RC Orkan Sochaczew – Budowlani S.A. Łódź, sobota 17:30     
RSS sponsorzy

Ekspert: Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową i technologiczną. Jak poradziły sobie przedsiębiorstwa?
Trzech na dziesięciu ankietowanych przyznaje, że ich pracodawca zapewnia niezbędne […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki