arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Wracamy do gry! W sobotę inauguracja ekstraligi

Czwartek, 22 sierpnia 2013 21:58

 

W najbliższą sobotę „Buldogi” na inaugurację rozgrywek Ekstraligi Rugby zmierzą się o 16:00 z Orkanem Sochaczew. W pierwszym meczu nowego sezonu nasza drużyna zagra u siebie, na Narodowym Stadionie Rugby.
Żółto-niebiescy przygotowania do rozgrywek rozpoczęli pod koniec lipca. Zajęcia odbywały się w Gdyni na własnych obiektach. W pierwszej części okresu przygotowawczego pracowano nad poprawą wydolności i przygotowania motorycznego do sezonu, a dopiero w drugiej części przyszedł czas na trening typowo rugbowy.
Cel postawiony przed drużyną na nadchodzący sezon może być tylko jeden: mistrzostwo Polski, które nasi będą starali się odebrać biało-zielonym. Pierwsze spotkanie z Lechią już w drugiej kolejce w Gdańsku. Natomiast w trzeciej serii gier kolejne derbowe emocje, tym razem w meczu w Ogniwem Sopot, które po dwuletniej przerwie powróciło do ekstraligi. Zespół z Sopotu okazał się najlepszy w pierwszej lidze i wywalczył zasłużony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W klubowej elicie w Polsce natomiast zabranie drużyny AZS-AWF Warszawa, którzy spadli do I ligi.

W porównaniu do ubiegłego sezonu w naszej drużynie nie zaszły znaczące zmiany. Stabilna kadra złożona z zawodników krajowych będzie broniła barw naszej drużyny w rundzie jesiennej. Jedynym nowym graczem, który uzupełnił skład drużyny jest Marcin Siemaszko wypożyczony do Arki z Czarno-białych Nowy Sącz. W rundzie jesiennej na pewno nie zobaczymy Roberta Andrzejczuka, który z powodów rodzinnych opuścił nasz kraj.
W przerwie między rozgrywkami Arce udało się przedłużyć wypożyczenia Radosława Rakowskiego i Rafała Szrejbera oraz Karola Perzaka, który definitywnie zmienił klub i teraz jest zawodnikiem Arki. Wszyscy ci gracze są już doskonale znani gdyńskiej publiczności, a w najbliższym sezonie nadal będziemy ich oglądać wśród graczy naszej drużyny.
Serdecznie zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego. Początek meczu I kolejki ekstraligi rugby o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Pozostałe mecze I kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Lechia Gdańsk – MKS Ogniwo Sopot, sobota 18:30     
Budowlani S.A. Łódź – KS Posnania Poznań, niedziela 18:00     
MKS Pogoń Siedlce – KS Budowlani Lublin, niedziela 14:00
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki