arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Orkan ponownie bez zwycięstwa

Niedziela, 25 sierpnia 2013 15:31

 
Arka Gdynia wyjątkowo łatwo poradziła sobie z Orkanem Sochaczew w meczu I kolejki Ekstraligi Rugby. Na Narodowym Stadionie Rugby „Buldogi” pokonały przyjezdnych 65:0 (32:0). Wymarzona inauguracja i wysoka wygrana sprawia, że nasza drużyna w wyśmienitych nastrojach zmierzy się już w najbliższą sobotę w derbach Trójmiasta z mistrzem Polski – Lechią Gdańsk.
Pierwsze punkty na nowym sezonie na koncie naszej drużyny zapisane zostały już w trzeciej minucie. Dawid Banaszek skutecznie wykonał rzut karny wyprowadzając Arkę na trzypunktowe prowadzenie.
Pierwsze przyłożenie w tym sezonie dla żółto-niebieskich zdobył Radosław Bysweski już po siedmiu minutach gry, niestety tym razem Dawid Banaszek nie był już tak skuteczny jak jeszcze kilka minut wcześniej.
Arka rozpęczała się z minuty na minutę i kolejne zdobycze punktowe były tylko kwestią czasu. Do przerwy „Buldogi” zdobyły jeszcze kolejne cztery przyłożenia, a gracze z Sochaczewa nie potrafili zdobyć punktów nawet w czasie dwukrotnego osłabienia naszej drużyny. Najpierw od czternastej minuty na 10-minutowy „odpoczynek” boisko musiał opuścić Karol Perzak, a tuż przed przerwą Jacek Wojaczek.
Arkowcy do przerwy prowadzili ponad trzydziestoma punktami. W drugiej części gry nasza drużyna zdobyła ponownie pięć przyłożeń, z których cztery zostały podwyższone przez Banaszka. Wysokie prowadzenie pozwoliło na szybkie zmiany zawodników w drugiej połowie meczu. Gra naszego zespołu nieco siadła, ale Arka dalej pewnie prowadziła, dobrze broniąc, i nie pozwalając graczom z Sochaczewa nawet na zdobycie honorowego przyłożenia. Ostatnie przyłożenie osiem minut przed zakończeniem meczu, i drugie w spotkaniu, zdobył Radosław Rakowski, zawodnik wypożyczony do Arki z Orkana.
Naszym udało się wyeliminować największy atut Orkana, czyli szybką formację ataku. Orkan mimo, że ambitnie walczył i do końca liczył na swoją szansę, nie mógł się cieszyć jakąkolwiek zdobyczą punktową. Zawodnicy Orkana drugi raz w tym roku kalendarzowym ulegli Arce ponad sześćdziesięcioma punktami (wynik na wiosnę 81:18). Warto przypomnieć, że młodzieżowcy Orkana w lipcu zdobyli Mistrzostwo Polski kadetów, ale czas tych utalentowanych młodzieżowców na boiskach ekstraligi dopiero przyjdzie. Tym razem Orkan ponownie nawet bez zwycięstwa w Gdyni.
 
3′ 3:0
Banaszek
7′
8:0
Bysewski
14′
13:0
Zaradzki
  15:0
Banaszek
27′
20:0
Sirocki
32′
25:0
Banaszek
  27:0
Banaszek
39′
32:0
Kwiatkowski
     
48′
37:0
Rakowski
  39:0
Banaszek
52′
44:0
Grabowski
  46:0
Banaszek
54′
51:0
Szrejber
  53:0
Banaszek
57′
58:0
Kwiatkowski
  60:0
Banaszek
71′
65:0
Rakowski
 
 RSS sponsorzy

Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO 6.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO. Portugalia zagra we wtorek (6.12.2022) […]
pon, gru 05, 2022
Dziennik Bałtycki