Wygrana w Gdańsku bez straty przyłożenia

Niedziela, 1 września 2013 11:51

Arka Gdynia wygrała prestiżowy mecz II kolejki Ekstraligi Rugby z Lechią Gdańsk. W Gdańsku nasz zespół wygrał z biało-zielonymi 22:10, prowadząc do przerwy 10:9.
Spotkanie lepiej zaczęły „Buldogi” od karnego wykorzystanego przez Dawida Banaszka już w drugiej minucie meczu. Później oba zespoły szukały swojej szansy na punkty, jednak próby nie przynosiły efektu. Zacięta gra głównie w środkowej części boiska, często przerywana, zakończyła się jednak przyłożeniem Witka Zawadzkiego, który umieścił piłkę w polu punktowym tuż przy chorągiewce. Podwyższenie Banaszka dało naszym dziesięciopunktowe prowadzenie, na które gdańszczanie odpowiedzieli karnym Janeczki.
Arka dobrze sobie radziła z gospodarzami nawet grając w osłabieniu. Ukarany żółtą kartką Grabowski musiał opuścić plac gry na dziesięć minut, ale nawet wtedy „Lwy” nie zdołały zdobyć przyłożenia. Jedyną ich zdobyczą był skutecznie wykonany, również przez Janeczkę, rzut karny. Do przerwy ten zawodnik dołożył jeszcze trzy oczka za celny kop na słupy, co Lechii pozwoliło się zbliżyć do żółto-niebieskich tylko na jeden punkt.
Po przerwie  szybko zaatakowali gospodarze i już po trzech minutach gry cieszyli się prowadzeniem 12:9 po skutecznym karnym.
Podrażniona Arka przyśpieszyła i próbowała odrabiać straty, szukając swojej szansy na przyłożenie. Próby jednak nie przynosiły efektu dzięki dobrej obronie gospodarzy, którym udawało się powstrzymywać naszych tuż przed polem punktowym. Lechia również nie pozostawała dłużna na poczynania Arki. Świetną akcję Wilczuka, która mogła się zakończyć przyłożeniem, przerwał jednak sędzia, dyktując rzut karny dla Arki.
Ale z punktów cieszyły się „Buldogi”. Drugie przyłożenie w meczu zdobył Rakowski a podwyższył Banaszek i to nasi wysunęli się pięciopunktowe prowadzenie w 62. minucie sobotniego meczu.
Punkty pieczętujące prowadzenie żółto-niebieskich zdobył Szymon Sirocki, który w 68. minucie meczu złapał przekopaną przez siebie piłkę i popędził w pole punktowe zaskakując biało-zielonych i ustalając wynik spotkania na 22:12.
Arka chociaż nie ustrzegła się błędów, które przełożyły się na rzuty karne dyktowane dla gospodarzy, to jednak ponownie świetnie zgrała w obronie nie pozwalając rywalowi na zdobycie ani jednego przyłożenia. Oba zespoły zagrały w krajowych składach, bez zawodników sprowadzonych z zagranicy. Cieszy również postawa Arki, która mimo, że Lechia wyszła na prowadzenie, odrobili straty i przy pieczętowali prowadzenie kolejnym przyłożeniem.
W najbliższy weekend przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana meczem reprezentacji Polski ze Szwedami. Następny mecz „Buldogi” rozegrają w Gdyni. Będzie to również mecz derbowy, tym razem z Ogniwem Sopot, które w sobotę u siebie wygrało z Budowlanymi Lublin.