Druga wygrana w derbach

Niedziela, 15 września 2013 13:09

Arka Gdynia rozgromiła w sobotę na Narodowym Stadionie Rugby Ogniwo Sopot 71:0. „Buldogi” nie pozwoliły beniaminkowi ekstraligi na zdobycie ani jednego punktu i nadal pozostają niepokonaną ekipą w rozgrywkach. Takim samym bilansem cieszą się również gracze Pogoni Siedlce, którzy również nie przegrali w lidze w sezonie 2013r.
Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej wygranej naszej drużyny. Przez pierwsze dziesięć minut spotkanie było nawet wyrównane, a gracze Ogniwa szukali szansy na punkty dla swojej drużyny. Arka, mimo, że nie grała w najmocniejszym składzie dobrze sobie radziła z przyjezdnymi. Zabrakło m.in. Radosława Rakowskiego, który przebywał w Bukareszcie z reprezentacją rugby 7 oraz Sirockiego i Perzaka, którzy leczą drobne urazy po meczu Polska – Szwecja.
Worek z przyłożeniami w dziesiątek minucie gry otworzył Kazik Raszpunda. Koleje trzy przyłożenia i jednocześnie punkt bonusowy żółto-niebiescy zdobyli w ciągu kolejnych czternastu minut gry. „Piątki” dla naszych zdobywali Wiktor Zaradzki, Adrian Hawrysiuk i Dawid Banaszk, który w pierwszej części gry trzy razy podwyższał. Dodatkowo naszej drużynie pomogły kontuzje dwóch graczy z Sopotu, którzy musieli opuścić pole gry oraz żółta kartka, którą został ukarany Łukasz Anuszkiewicz.
W drugiej połowie plan gry sopocian posypał się jeszcze bardziej z powodu kolejnej kontuzji wykluczającej gracza z udziału w meczu. Arkowcy rozpędzili się jeszcze bardziej i zdobyli w drugich czterdziestu minutach aż siedem przyłożeń. Jedną z najładniejszą akcji w tej części meczu, było drugie przyłożenie Adriana Hawrysiuka, który urwał się obrońcom z Sopotu i niezatrzymywany przebiegł ok 30 metrów. Arka zdobywała kolejne punkty niemal do samego końca meczu, na trzy minuty do końca jako ostatni na liście punktujących zapisał się Władek Grabowski.
Arkowcy w obecnym sezonie cieszą się z samych wygranych oraz tym, że w trzecim meczu nie stracili przyłożenia. Po meczu z Ogniwem spodziewaliśmy się większych emocji i nie tak jednostronnego widowiska. Dla sprawiedliwości należy jednak dodać, że drużyna z Sopotu zagrała w bardzo okrojonym składzie, bez sześciu podstawowych graczy.