arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Druga wygrana w derbach

Niedziela, 15 września 2013 13:09

 
Arka Gdynia rozgromiła w sobotę na Narodowym Stadionie Rugby Ogniwo Sopot 71:0. „Buldogi” nie pozwoliły beniaminkowi ekstraligi na zdobycie ani jednego punktu i nadal pozostają niepokonaną ekipą w rozgrywkach. Takim samym bilansem cieszą się również gracze Pogoni Siedlce, którzy również nie przegrali w lidze w sezonie 2013r.
Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej wygranej naszej drużyny. Przez pierwsze dziesięć minut spotkanie było nawet wyrównane, a gracze Ogniwa szukali szansy na punkty dla swojej drużyny. Arka, mimo, że nie grała w najmocniejszym składzie dobrze sobie radziła z przyjezdnymi. Zabrakło m.in. Radosława Rakowskiego, który przebywał w Bukareszcie z reprezentacją rugby 7 oraz Sirockiego i Perzaka, którzy leczą drobne urazy po meczu Polska – Szwecja.
Worek z przyłożeniami w dziesiątek minucie gry otworzył Kazik Raszpunda. Koleje trzy przyłożenia i jednocześnie punkt bonusowy żółto-niebiescy zdobyli w ciągu kolejnych czternastu minut gry. „Piątki” dla naszych zdobywali Wiktor Zaradzki, Adrian Hawrysiuk i Dawid Banaszk, który w pierwszej części gry trzy razy podwyższał. Dodatkowo naszej drużynie pomogły kontuzje dwóch graczy z Sopotu, którzy musieli opuścić pole gry oraz żółta kartka, którą został ukarany Łukasz Anuszkiewicz.
W drugiej połowie plan gry sopocian posypał się jeszcze bardziej z powodu kolejnej kontuzji wykluczającej gracza z udziału w meczu. Arkowcy rozpędzili się jeszcze bardziej i zdobyli w drugich czterdziestu minutach aż siedem przyłożeń. Jedną z najładniejszą akcji w tej części meczu, było drugie przyłożenie Adriana Hawrysiuka, który urwał się obrońcom z Sopotu i niezatrzymywany przebiegł ok 30 metrów. Arka zdobywała kolejne punkty niemal do samego końca meczu, na trzy minuty do końca jako ostatni na liście punktujących zapisał się Władek Grabowski.
Arkowcy w obecnym sezonie cieszą się z samych wygranych oraz tym, że w trzecim meczu nie stracili przyłożenia. Po meczu z Ogniwem spodziewaliśmy się większych emocji i nie tak jednostronnego widowiska. Dla sprawiedliwości należy jednak dodać, że drużyna z Sopotu zagrała w bardzo okrojonym składzie, bez sześciu podstawowych graczy.
 
 
10′ 5:0
Raszpunda

7:0
Banaszek
14′
12:0
Zaradzki
  14:0
Banaszek
18′
19:0
Hawrysiuk
24′
24:0
Banaszek
  26:0
Banaszek
     
46′
31:0 Bysewski
 
33:0
Banaszek
51′
38:0
Hawrysiuk

40:0
Banaszek
56′
45:0
Olejniczak

47:0
Banaszek
59′
52:0
Hawrysiuk
63′
57:0
Plichta
69′
62:0
Zaradzki

64:0
Banaszek
77′
69:0
Zaradzki
  71:0
Banaszek
 
 
 
 
 RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki