arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Buldogi niepokonane i liderują

Niedziela, 29 września 2013 13:18

 

Arka Gdynia powróciła z Siedlec w doskonałym nastroju. Na wyjeździe „Buldogi” pokonały Pogoń 20:8 (10:0), wicelidera ekstraligi i drużynę, która jeszcze do soboty, podobnie jak Arka, nie przegrała żadnego z czterech meczów w lidze w tym sezonie. Chociaż nasza drużyna zdobyła tylko dwadzieścia punktów to przykładała dwa razy pozwalając gospodarzom tylko na jedno przyłożenie.
W pierwszej połowie meczu punkty zdobywali tylko Arkowcy. Pierwsze przyłożenie po niespełna ośmiu minutach gry zdobył Szymon Sirocki, który popisał się prawie czterdziestometrowym rajdem wymijając kolejnych zawodników Pogoni, którzy próbowali go powstrzymać. Początek punktowej akcji dał wygrany aut przez żółto-niebieskich. Podaną przez Łukasza Szostka piłkę nieudolnie próbował przechwycić jeden z graczy Pogoni, ale złapane przez Sirockiego jajo udało mu się przenieść aż do pola punktowego.
Podwyższenie wykorzystał Banaszek. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą do swojego konto dopisał trzy oczka za skutecznie wykorzystany rzut karny.
Druga połowa należała już tylko do Dawida Banaszka. Najpierw już w pierwszej minucie drugiej części gry wykorzystał rzut karny, a po kolejnych trzydziestu minutach zdobył przyłożenie dla Arki. „Szatan” przechwycił piłkę, która wymieniali między sobą gracze Pogoni i biegnąc tuż przy linii bocznej z lewej strony boiska nie zatrzymywany przez nikogo zdobył przyłożenie, które podwyższył.
Po dwóch minutach Pogoń odpowiedziała przyłożeniem, po akcji, która zaczęła się na połowie gospodarzy. Ale siedlczanie nie zdołali wykorzystać podwyższenia i swój dorobek punktowy zakończyli na ośmiu punktach za karnego i przyłożenie.
„Buldogi” wygrały bardzo ważny i trudny mecz. Pogoń postawiła trudne warunki, a Arkowcy wygrali to wyrównane i zacięte spotkanie głównie dzięki dobrej obronie naszej drużyny. Chociaż nasza drużyna nie ustrzegła się błędów w grze, to nadal może cieszyć się mianem niepokonanej w tym sezonie. Arka umocniła się również na pozycji lidera i zachowuje pięciopunktową przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Siedlce.

Następne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają za tydzień na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z Budowlanymi Lublin.

Fot. Maciej Sztajnert / www.sportsiedlce.pl
RSS sponsorzy

Emerytury w październiku 2022. Zmiany rok do roku po waloryzacji i zmianach podatkowych
W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu […]
czw, wrz 29, 2022
Dziennik Bałtycki