arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Dawid Banaszek najskuteczniejszy w meczu z Czechami

Wtorek, 15 października 2013 19:09

 
Reprezentacja Polski wygrała mecz Pucharu Narodów Europy z Czechami. W sobotę na stadionie Polonii Warszawa biało-czerwoni pokonali Czechów 30:10 (12:3).
Najskuteczniejszy w całym meczu okazała się rugbista Arki Dawid Banaszek (na zdjęciu), który zdobył siedemnaście punktów dla naszej drużyny.
 
W wyjściowej piętnastce oprócz „Szatana” znalazło się jeszcze sześciu graczy z Arki Gdynia oraz Craig Bachurzewski i Mateusz Bartoszek, którzy są zgłoszeni do rozgrywek przez nasz klub, ale występują w Szkocji w Glasgow Sharks.
Paweł Dąbrowski, Szymon Sirocki, Łukasz Szostek rozegrali czterdzieści minut; Rafał Kwiatkowski sześćdziesiąt, natomiast Rafał Szrejber i Dawid Banaszek rozegrali mecz w pełnym wymiarze godzin.
Karol Perzak w 33. minucie sobotniego meczu musiał opuścić boisko po czerwonej kartce otrzymanej za faul na przeciwniku, która skutkuje również tym, że nie nasz zawodnik nie będzie mógł zagrać w najbliższym meczu ligowym z Posnanią Poznań.
Dzięki wygranej z Czechami Polska objęła prowadzenie w grupie 1B Pucharu Narodów Europy.
 
Polska:  16. Craig Bachurzewski, 2. Rafał Kwiatkowski, 3. Sławomir Kaszuba, 4. Michał Krużycki, 5. Karol Perzak, 6. Marek Płonka, 7. Mateusz Bartoszek, 8. Paweł Dąbrowski, 9. Łukasz Szostek, 10. Dawid Banaszek (kpt), 11. Tomasz Rokicki, 12. Rafał Szrejber, 13. Tomasz Gasik, 14. Szymon Sirocki, 15. Piotr Jurkowski oraz  1. Rafał Witoszyński, 17. Adrian Ignaczak, 18. Cyprian Majcher, 19. Stanisław Niedźwiecki, 20. Dawid Lorentowicz, 21. Rafał Janeczko, 22. Robert Pawelec, 23. Adrian Chróściel.
 
Foto: rugbypolska.plRSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki