arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Półfinały z Pogonią!

Czwartek, 19 czerwca 2014 00:05

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce

Arka Gdynia w sobotę rozegra pierwszy mecz półfinałowy z Pogonią Siedlce. W środę Zarząd Polskiego Związku Rugby na wniosek Arki Gdynia uchylił decyzję Komisji Gier i Dyscypliny nakładającą kary na kluby nie wywiązujące się z obowiązku szkolenia młodzieży a w konsekwencji zweryfikowało tabelę ekstraligi. Wydaje się, że to rozstrzygnięcie zarządu PZR zakończy zamieszanie w rozgrywkach Ekstraligi Rugby a drużyny grające w play-offach nie będą sobie zaprzątały głowy dokąd udać się na mecz i skupią się na jak najlepszym przygotowaniu do spotkań półfinałowych, które już za trzy dni.

Zarząd Arki Gdynia w swoim wniosku o uchylenie decyzji KGiD z 11 czerwca 2014r. zakwestionował interpretację Paragrafu 42 rozdziału V Przepisów Polskiego Związku Rugby przedstawioną przez komisję, wskazując, że sankcje na kluby, które nie szkolą młodzieży zgodnie z treścią tego paragrafu można nakładać po sezonie tj. po rozegraniu wszystkich etapów rozgrywek w danym cyklu.
 
Dzisiejsza decyzja Zarządu PZR potwierdziła, że przy wyznaczaniu par półfinałowych obowiązywała będzie tabela, która ustalona została na boisku po rozegraniu czternastu kolejek. Tak więc Arka zmierzy się z Pogonią a Lechia z Budowlanymi Łódź. Co więcej Zarząd Polskiego Związku Rugby stwierdził również, zaprzeczając stanowisku przedstawionym przez komisję, że Ogniwo Sopot ma prawo rozegrać mecz o V miejsce.

 

Terminy meczów półfinałowych:

Awenta MKS Pogoń Siedlce – RC Arka Gdynia  sobota – 21.06. -  godz. 16.00
Master Pharm Budowlani S.A. Łódź – RC Lechia Gdańsk  sobota – 21.06. – godz. 15.00
 
RC Arka Gdynia – Awenta MKS Pogoń Siedlce  niedziela – 29.06. – godz. 15.00
RC Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani S.A. Łódź   sobota – 28.06. – godz. 16.00

 
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki