arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Czas na półfinały

Sobota, 21 czerwca 2014 10:02

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce

W sobotę o godz. 16:00 Arka Gdynia przystąpi do pierwszego meczu półfinałowego z Pogonią Siedlce. Wcześniej jednak o godz. 15:00 swój mecz rozpocznie druga para półfinalistów Budowlani Łódź i Lechia Gdańsk
„Buldogi”, które mimo zamieszania ze zmianę par półfinałowych, dobrze przygotowali się do meczu i na wyjeździe powalczą o zrobienie pierwszego kroku w stronę finału Ekstraligi Rugby.

Drużyna do Siedlec udała się wczoraj, aby w skupieniu przygotować się do sobotniego spotkania. Rywal wydaje się być dobrze znany naszym zawodnikom, ale należy pamiętać, że półfinały to mecze innej kategorii niż spotkania z rozgrywek zasadniczych, a drużyny w nich uczestniczące często do meczów przystępują wzmocnione graczami występującymi w ligach zagranicznych.
Arka Gdynia w sezonie zasadniczym dwukrotnie wygrywała z Pogonią. Najpierw na wyjeździe pod koniec września żółto-niebiescy wygrali 20:8, a następnie 10 maja u siebie ponownie pokonali siedlczan 28:15.
W składzie naszych rywali zapowiada się kilka zmian. Na mecz z Arką do gry wrócą zawodnicy, którzy wyleczyli kontuzje, ale zapowiadany jest także udział zawodników z Francji, chociaż występ tych ostatnich w sobotnim meczu nie jest jeszcze potwierdzony. Co nie zmienia faktu, że Pogoń, szczególnie u siebie, to bardzo dobra drużyna a „Buldogi” jeśli chcą wygrać pierwsze starcie w półfinale muszą mieć się na baczności.

W składzie Arki najistotniejsze będą dwie zmiany. Do gry powróci Łukasz Szostek, któremu skrócono o połowę karę za faul na zawodniku właśnie Pogoni. Popularny „Sio” w meczu z siedlczanami w Gdyni został ukarany czerwoną kartką za którą został odsunięty od czterech spotkań w ekstralidze.
Drugim wzmocnieniem naszej drużyny jest obecność Mateusza Bartoszka, który po zakończeniu rozgrywek w Szkocji będzie reprezentował barwy Arki w meczach o medale mistrzostw Polski.

Początek meczu w Siedlcach o godz. 16:00. Wierzymy w naszą drużynę i liczymy na to, że w sobotni wieczór będziemy mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w półfinałach. W czasie meczu zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie.
RSS sponsorzy

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone
Miasto Gdańsk postanowiło w 2022 roku dawkować emocje włączania miejskich […]
wt, gru 06, 2022
Dziennik Bałtycki