arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Lechia ze złotem, Juvenia w ekstralidze

Czwartek, 10 lipca 2014 16:14

Lechia ze złotem, Juvenia w ekstralidze

Miniony weekend wyłonił medalistów rozgrywek rugby w Polsce. Złoty medal po raz trzeci z rzędu obroniła Lechia Gdańsk, która na stadionie przy Traugutta pokonała Pogoń Siedlce 36:3 (21:3). Dla gdańszczan był to trzynasty tytuł mistrzowski w historii klubu. Swój historyczny sukces osiągnęła również Pogoń Siedlce, która chociaż nie postawiła się gospodarzom meczu finałowego to jednak wywalczyła pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 15 w historii klubu.

W sobotę natomiast na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni poznaliśmy brązowych medalistów. Arka Gdynia pewnie pokonała Budowlanych Łódź i wywalczyła tym samym trzynasty medal od przystąpienia do rozgrywek rugby w Polsce w 1997r. i piąty brązowy. Nasi sobotni rywale byli natomiast w zupełnie odmiennych humorach. Łodzianie przegrali brąz i przerwali swoją dwunastoletnią passę medalową.

„Na medal” można by powiedzieć spisali się również gracze Ogniwa Sopot, którzy na własnym stadionie w meczu o V miejsce ekstraligi pokonali Orkana Sochaczew. Sopocianie pokonali przyjezdnych 27:22 utrzymując miejsce, które osiągnęli w fazie zasadniczej rozgrywek w zakończonym sezonie. Udział tej drużyny w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w nowym sezonie stoi jednak pod znakiem zapytania z powodu grożącej kary degradacji za nieprowadzenie grup młodzieżowych, która ma być nałożona na ten klub przez Komisję Gier i Dyscypliny po zakończeniu sezonu. Jak zapowiadają przedstawiciele klubu z Sopotu od ewentualnej kary będą się odwoływać i walczyć o dalszy byt w ekstralidze. My mamy jednak nadzieję, że tak utytułowany klub pozostanie w szeregach ekstaligowców a działacze Ogniwa skutecznie przedstawią swoje racje w Polskim Związku Rugby i nadal będziemy mogli rywalizować w derbach z drużyną z Sopotu.

Rozstrzygnęły się również losy drużyn walczących o utrzymanie. Dwumecz dający prawo gry w ekstralidze wygrała Posnania Poznań, która mimo, że przegrała pierwsze starcie 12:21, to jednak w drugim meczu zdołała odrobić straty i wysoko wygrała z Budowlanymi Lublin 43:10, którzy w przyszłym sezonie powinni zagrać w I lidze.

Awans do ekstraligi po dwóch latach wywalczyła Juvenia Kraków. „Smoki” mimo, że przegrali drugi mecz o awans 8:12 ze Skrą Warszawa, to jednak dzięki pięciopunktowej zaliczce z pierwszego meczu mogli się cieszyć z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Nadal jednak nie możemy być pewni ostatecznego składu Ekstraligi Rugby w sezonie 2014/2015. Nie wiadomo czy Ogniwo Sopot zostanie ukarane degradacją do niższej klasy rozgrywkowej. Czy ewentualne miejsce po sopocianach zajmą Budowlani Lublin, którzy przegrali dwumecz o utrzymanie czy stawkę ekstraligowców zajmie może Skra Warszawa, która przegrała z Juvenią walkę o awans do ekstraligi.

Końcowa klasyfikacja Ekstraligi Rugby sezonu 2013/2014:
1. RC Lechia Gdańsk
2. Awenta MKS Pogoń Siedlce
3. RC Arka Gdynia
4. Master Pharm Budowlani Łódź S.A.
5. MKS Ogniwo Sopot
6. RC Orkan Sochaczew
7. KS Posnania Poznań
8. KS Budowlani Lublin
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki