arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka zagra w Poznaniu

Piątek, 29 sierpnia 2014 23:19

Arka Gdynia - Posnania Poznań

W sobotę na wyjeździe w Poznaniu Arka Gdynia rozegra drugi mecz obecnego sezonu. Jedyny sobotni mecz rozpocznie się o godz. 14:00, a Arkowcy zmierzą się z Posnanią, która w pierwszej kolejce uległa Pogoni Siedlce 47:14.

Miniony sezon dla naszych najbliższych rywali zakończył się sukcesem. „Muszkieterowie” stanęli przed koniecznością obrony ekstraligi w dwumeczu z Budowlanymi Lublin. Mimo, że przegrali pierwsze spotkanie, to jednak w drugim meczu rozegranym u siebie udało im się odrobić straty i pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W przerwie letniej w drużynie z Poznania, podobnie jak w Arce, nie zaszły większe zmiany. Skład drużyny seniorskiej uzupełniło kilku juniorów, którzy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W pierwszych meczach obecnego sezonu nie zobaczymy jednego z podstawowych zawodników tej ekipy, Daniela Trybusa, który wraca do zdrowia po kontuzji. Tak jak w przypadku Arki, największym autem naszych sobotnich rywali będzie więc zgranie oraz długi czas grania razem w tym zestawieniu kadrowym.
Żółto-niebiescy przed tygodniem wygrali z Orkanem Sochaczew, ale trzeba zaznaczyć, że to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Trener Arki dostał cenne wskazówki, co należy poprawić w grze naszej drużyny, aby kolejne spotkania w wykonaniu „Buldogów” wyglądały lepiej. Za cel w kończącym się tygodniu, postawiono sobie poprawę gry formacji ataku, z której Maciej Stachura nie był do końca  zadowolony po meczu inauguracyjnym. Czy mankamenty w grze naszej drużyny udało się poprawić przekonamy się już w sobotę ok godz. 16:00

Zapraszamy do trzymania kciuków za żółto-niebieskich i śledzenia wyniku meczu na żywo na naszej stronie. Początek spotkania w Poznaniu o godz. 14:00.

Mecze II kolejki Ekstraligi Rugby:
KS Posnania Poznań – RC Arka Gdynia, sobota godz. 14.00 (Szczepański, Marciniak, Kościelniak)
RzKS Juvenia Kraków – MKS Ogniwo Sopot, niedziela godz. 14.00 (Reks, Pantoł, Piotrowicz)
RC Lechia Gdańsk – MKS Awenta Pogoń Siedlce, niedziela godz. 15.00 (Jarowicz, Michalik, Sienkiewicz)
RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Budowlani Łódź S.A., niedziela, godz. 17.00 (Jasiński, Szostek, Michałkiewicz)
RSS sponsorzy

Ekstraliga piłkarzy ręcznych. Wisła Płock zaprosi kibiców dobrymi występami
„Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych rezultatów mojej drużyny, ale to […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki