arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

SOBOTA 18:00! ARKA – OGNIWO!

Piątek, 12 czerwca 2015 22:17

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia, 26.04.2015

Arka Gdynia w sobotę o godz. 18:00 rozpocznie przedostatni mecz fazy grupowej Ekstraligi Rugby. „Buldogi” na Narodowym Stadionie Rugby zaprezentują się gdyńskim kibicom po dwumiesięcznej przerwie. W tym czasie nasza drużyna rozegrała trzy mecze na wyjeździe ale zawody z udziałem drużyn narodowych i przerwy spowodowane rozgrywkami Mistrzostw Polski Rugby 7 spowodowały tak długą nieobecność naszej drużyny w meczach na stadionie przy Górskiego.

Trzy ostatnie spotkania na wyjeździe żółto-niebiescy muszą zaliczyć do bardzo udanych. Najpierw Arka wysoko wygrała z Ogniwem Sopot. Wynik ten nie był pewnie zaskoczeniem zważywszy na fakt, że sopocianie bardzo długo rozpędzali się na wiosnę, żeby wejść na właściwe tory.
Drugi mecz nasza drużyna rozegrała w Łodzi. W przypadku meczu z Budowlanymi zwycięstwa nie można uznać za niespodziankę, ale jego skalę już tak. Łodzianie na własnym terenie przegrali 37:12. Co więcej wygrana ta była tym cenniejsza, że zagwarantowała Arce pierwsze miejsce w ligowej tabeli i finał na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.
Ostatnie spotkanie ligowe nasza drużyna rozegrała przed dwoma tygodniami w Gdańsku. Derby z Lechią przyniosły wiele emocji kibicom, którzy na odwrócenie losów spotkania i zwycięstwo Arki musieli czekać aż do ostatnich minut meczu. Ciekawe, emocjonujące i zacięte spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 31:30. Dla gospodarzy ta porażka oznaczała, że nie utrzymają tytułu Mistrza Polski a miejsce w finale zapewnili sobie Budowlani.

Tabela ligowa przed dwiema ostatnimi kolejkami wygląda ciekawie szczególnie dla Lechii i Ogniwa. Arka i Budowlani – dwie pierwsze drużyny w tabeli – są pewne udziału w finale i ewentualne porażki nie zmienią układu. Trzecią zaś w tabeli grupy mistrzowskiej Lechię i czwarte Ogniwo dzieli tylko pięć punktów, co może zapowiadać bardzo ciekawą walkę o brązowy medal. Dwa mecze do końca rozgrywek i różnica liczby punktów tylko jak za jedno spotkanie z bonusem sprawi, że w sobotę te dwie drużyny będą prowadzić korespondencyjny pojedynek między sobą. Lechia uda się do Łodzi i w meczu z Budowlanymi będzie chciała odskoczyć sopocianom na bezpieczny, a może i dający brązowy medal, dystans. Lechia pokazała już tej wiosny, że potrafi wygrać z Budowlanymi, jednak tym razem grając na wyjeździe może być jej ciężko o wygraną.
Natomiast Ogniwo, aby myśleć o medalu musi jutro wygrać w Gdyni. Zadanie wydaje się być trudne mając naprzeciwko dobrze dysponowaną Arkę, ale sopocianie pokazali już, że potrafią się mobilizować jak żaden chyba inny zespół.
W meczu XVI kolejki Ogniwiacy wygrali z Lechią w doliczonym czasie gry, wcześniej jednak sprawiając wiele kłopotu gościom z Gdańska i kontrolując wynik meczu w okolicy remisu. Przed dwoma tygodniami również niewiele zabrakło do sprawienia niespodzianki z Budowlanymi, ale ostatecznie gospodarze przegrali jednym przyłożeniem.

W sobotę Arka powalczy o kontynuowanie dobrej wiosennej passy i na pewno będzie chciała wygrać. Ogniwo musi wygrać jeśli myśli o brązowym medalu. Zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, początek meczu o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Pozostałe mecze XVIII kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Master Pharm Budowlani SA Łódź – RC Lechia Gdańsk, sobota godz. 16.00 (Jarowicz, Szostek, Wilk)
RC Arka Gdynia – MKS Ogniwo Sopot, sobota godz. 18.00 (Giroud, Jasiński, Marciniak)

grupa spadkowa
MKS Pogoń Siedlce – RC Orkan Sochaczew, sobota godz. 17.00 (Sienkiewicz, Janeczko, Piotrowicz)
RzKS Juvenia Kraków – KS Posnania Poznań, sobota godz. 17.00 (Reks, Pantoł, Michalik)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki