arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

SOBOTA 15:00! Arka – Budowlani

Czwartek, 29 października 2015 10:46

Arka - Budowlani

Najbliższa sobota dla kibiców rugby zapowiada się wręcz wyśmienicie. Hit kolejki w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby oraz finał Pucharu Świata w Rugby to wydarzenia, których prawdziwy kibic rugby nie może przegapić!

W miniony weekend nasza drużyna rozegrała mecz z Posnanią. Gospodarze ze stolicy Wielkopolski postawili się Arce tylko w pierwszych piętnastu minutach meczu. Później niestety mecz miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna ponownie zdobyła ponad siedemdziesiąt punktów, deklasując drużynę Posnanii. Na uwagę zasługuje fakt kolejnego debiutu w seniorskiej drużynie Arki. Damian Kreft zaliczył kilkuminutowy występ na boisku razem z dwójką innych młodych graczy: Krzysztofem Glejzerem i Jarosławem Paszkowskim.

Sobotni przeciwnik Arki to już jednak zupełnie inna półka. Warto tylko wspomnieć, że na Narodowym Stadionie Rugby w sobotę o godz. 15:00 spotkają się mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu. Spotkania Arki i Budowlanych niezależnie od tego jakim kończą się wynikiem są bardzo elektryzujące i emocjonujące. Czy tak będzie przekonamy się w sobotę mając w pamięci, że Budowlani mają do wyrównania rachunki za ostatnią bardzo bolesną porażkę odniesioną w Łodzi. „Buldogi” w drugiej kolejce, na otwarcie nowego stadionu miejskiego przy komplecie publiczności wygrali z łodzianami 46:15.

Serdecznie zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby. Początek spotkania w sobotę o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Po ligowych emocjach przyjdzie czas na emocje związane z meczem finałowym RWC 2015. W sobotę o 17:00 Nowa Zelandia stanie przed szansą zapisania się na kartach rugbowej historii. Drużynie All Blacks brakuje jednego zwycięstwa, by przejść do historii Pucharu Świata. Nie tylko mogą jako pierwsza drużyna obronić tytuł, ale i wygrać ten prestiżowy turniej po raz trzeci. To nie udało się wcześniej nikomu. Ich rywalem w najważniejszym meczu tego roku będzie Australia.
Transmisję meczu finałowego będzie można obejrzeć w tv Polsat Sport News, wcześniej jednak w piątek o 21:00 spotkanie o brązowy medal pomiędzy RPA a Argentyną.

Mecze IX kolejki  Ekstraligi Rugby:
Pogoń Siedlce – Posnania Poznań, sobota godz.14.00 (Reks, Piotrowicz, Pawlik)
Lechia Gdańsk – Skra Warszawa, sobota godz.14.00 (Bedyński, Szczepański, Kasperek)
Arka Gdynia – Budowlani Łódź S.A, sobota godz.15.00 (Jasiński, Michałkiewicz, Kościelniak)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki