arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

„Buldogi” mistrzami jesieni!

Wtorek, 24 listopada 2015 22:13

fot. Waldemar Chróściel

Nie tylko ostatnia wyjazdowa wygrana ale cała jesienna runda rozgrywek Ekstraligi Rugby były bardzo udane dla naszej drużyny. W sobotę w Siedlcach żółto-niebiescy zwyciężyli w meczu X kolejki z miejscową Pogonią 34:19.

Pierwsza połowa ostatniego tegoroczny meczu ułożyła się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Zdobywanie punktów w 11. minucie rozpoczął Jacek Wojaczek zdobywając pierwsze przyłożenie. Podwyższenie wykorzystał Dawid Banaszek, który kilka minut później wykorzystał karnego.
Do przerwy nasza drużyna prowadziła 15:0 a ostatnie punkty przed przerwą dla Arkowców zdobył Paweł Dąbrowski. Nasza drużyna wykorzystała grę w przewadze od 36. minuty meczu kiedy jeden z zawodników gospodarzy został odesłany przez sędziego na przymusową przerwę w grze za żółtą kartkę.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Za odrabianie strat wzięli się gospodarze, którzy w drugiej części gry zdołali zdobyć dziewiętnaście punktów. W przyłożeniach dla obu drużyn był remis ponieważ każda z ekip wywalczyła po trzy piątki. Dla żółto-niebieskich punktowali zawodnicy seniorskiej reprezentacji Polski Szymon Sirocki i Rafał Kwiatkowski oraz Mateusz Szyc, który Polskę reprezentuje w młodzieżowej drużynie narodowej.

Arka zakończyła bardzo udana rundę jesienną rozgrywek ekstraligi. Nasza drużyna zimową przerwę w rozgrywkach spędzi na pozycji lidera. Druga w tabeli Lechia Gdańsk, która wciąż ma rozegrane jedno spotkanie mniej, nie zdoła odrobić siedmiopunktowej straty. Nasza drużyna w dziesięciu rozegranych tej jesieni meczach zanotowała dziewięć zwycięstw i tylko jedną porażkę. Warto wspomnieć, że „Buldogi” dwukrotnie wygrały z wicemistrzem Polski Budowlanymi Łódź, u siebie okazale zrewanżowały się w debrach Trójmiasta Lechii za porażkę odniesioną w Gdańsku, a w aż czterech meczach żółto-niebiescy przekroczyli barierę 50 punktów. Łącznie we wszystkich meczach rundy jesiennej nasza drużyna zdobyła 542 punkty, co jest najlepszym wynikiem w Ekstralidze Rugby!
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki