arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Odszedł Mieczysław Hirszler

Wtorek, 13 września 2016 17:18

Mieczysław Hirszler / foto. Tomasz Bołt/Dziennik BałtyckiW poniedziałek w wieku 60 lat odszedł Mieczysław Hirszler, miłośnik rugby, wieloletni zawodnik, reprezentant Polski, również przyjaciel Arki Gdynia.
 
Mieczysław Hirszler urodził się w Gdyni 17 października 1956. Swoją przygodę z rugby rozpoczął w 1973 roku podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie z drużyną tej uczelni odnosił pierwsze sukcesy. Po studiach wrócił na Wybrzeże gdzie występował w barwach Lechii Gdańsk, z którą wywalczył pięć medali mistrzowskich. Czterokrotnie sięgał też po Puchar Polski.

W reprezentacji Polski seniorów rozegrał 9 oficjalnych meczów międzypaństwowych, występował na pozycji skrzydłowego młyna.

Mieczysław Hirszler sprawdził się również jako działacz, pracował w Zarządzie Pomorskiego OZR (2006-2015), Zarządzie Stowarzyszenia Rugby 7 (2006-2008) oraz Zarządzie Polskiego Związku Rugby (2011-2014). Był członkiem Klubu Orła Białego.

Do końca pozostał wierny dyscyplinie, której poświęcił większość swojego życia. Rugby wspierał nie tylko jako były zawodnik, ale także jako wierny kibic, który bywał na meczach wszystkich drużyn z regionu. Regularnie bywał również na Narodowym Stadionie Rugby. Dał się również poznać jako surowy recenzent naszego środowiska, walcząc o zasady i wartości, które ma nieść ze sobą rugby.

Zarząd, zawodnicy i trenerzy Rugby Club Arka Gdynia składają szczere wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

Spoczywaj w pokoju.
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki