arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka druga na plaży

Niedziela, 5 sierpnia 2012 19:11

 
W rozegranych w sobotę na plaży w Gdańsku Stogach III Mistrzostwach Polski w rugby na plaży Arka Gdynia zajęła drugie miejsce. Żółto – niebieskich w rywalizacji wyprzedzili gospodarze turnieju – Lechia Gdańsk, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się ekipa AZS – AWF Gdańsk.
Doskonała pogoda oraz liczna grupa kibicujących plażowiczów zapewniła odpowiednią oprawę dla sobotnich mistrzostw Polski. Również atmosfera, która panowała w czasie zawodów sprzyjała zaciętej i odważnej walce na boisku.
„Buldogi” w swojej grupie zajęły drugie miejsce premiowane udziałem w ćwierćfinale, w którym pewnie pokonali Tura Chojnice. W awansie do finału żółto-niebieskim nie przeszkodzili gracze AZS-AWF Gdańsk, mimo, że zacięcie stawiali opór do końca spotkania.
W finale natomiast Arkowcy musieli uznać wyższość gospodarzy, mimo, że w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Jednak panujący w sobotę upał musiał odcisnąć swoje piętno na grze naszego zespołu.

Rugby na plaży to odmiana tej gry, w której uczestniczy po pięciu zawodników. Nie rozgrywa się stałych fragmentów gry takich jak: młyny, maule i wrzuty piłki z autu. Dozwolona jest tylko gra ręką. Rywalizacja toczy się również na mniejszych boiskach, a mecz trwa 2 x 3 min.

Maciej Stachura, trener Arki, podsumował zawody:
Był to bardzo fajny turniej, który urozmaicił okres przygotowawczego do Ekstraligi Rugby. Atmosfera na zawodach był doskonała. Mimo, że miejsce rozgrywania zawodów sprzyjało rozluźnieniu, my staraliśmy się walczyć o każdą piłkę. Cieszę się, że mogliśmy się sprawdzić w tej odmianie rugby.
Mistrzostwa zaczęliśmy bardzo dobrze, ale w finale zabrakło nam sił po ciężkim piątkowym treningu. W MP na plaży wystartujemy również w przyszłym roku.

Wyniki:
grupa A: Lechia Gdańsk, Frogs Warszawa, Arka Gdynia
grupa B: Ogniwo Sopot, RC Częstochowa, Skra Warszawa
grupa C: AZS AWFiS Gdańsk, Alfa Bydgoszcz
grupa D: Tur Chojnice, BBRC Łódź, Flota Gdynia

Faza grupowa:
Frogs – Arka  0:6
Lechia – Arka  4:3
Lechia – Frogs  7:0

Ćwierć finał:
Tur – Arka  0:7

Półfinał:
Arka – AZS  2:0

Finał:
Lechia – Arka  5:1

Klasyfikacja końcowa III Mistrzostw Polski w Rugby na Plaży:
1. Lechia Gdańsk
2. Arka Gdynia
3. AZS AWFiS Gdańsk
4. Ogniwo Sopot
5. Tur Chojnice
6. Flota Gdynia
7. Skra Warszawa
8. Alfa Bydgoszcz
9. BBRC Łódź
10. RC Częstochowa
11. Frogs Warszawa

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 
 
 
 RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki