arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mecze kontolne Arkowców przed ligą

Poniedziałek, 24 marca 2014 21:22

Mecze kontrolne Arki

 

Do rozpoczęcia rozgrywek rundy wiosennej ekstraligi niespełna tydzień. W niedzielę „Buldogi” w meczu VIII kolejki zmierzą się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew, tymczasem w minionym tygodniu rugbiści Arki, aby wejść w rytm meczowy rozegrali na Narodowym Stadionie Rugby dwa mecze kontrolne.

Najpierw przeciwnikami drużyny seniorów byli juniorzy Arki, którzy ostro przygotowują się do meczów rewanżowych eliminacji Mistrzostw Polski Juniorów, a później żółto-niebiescy zmierzyli się z Ogniwem Sopot.
- Pierwszy mecz wypadł bardzo fajnie. Szczególnie dużo korzyści wynieśli nasi juniorzy, którzy zaprezentowali się bardzo poprawnie. Dla drużyny seniorów był to raczej trening szkoleniowy niż typowy sparing – podsumował Maciej Stachura trener Arki.
- Oceniając mecz testowy z Ogniwem mogę powiedzieć, że zagraliśmy dobrze pomimo braku kilku zawodników. Ogniwo nie zagrało w optymalnym składzie, więc ocena nie jest też pełna. Co najważniejsze, ten mecz dał nam wytyczne na najbliższy tydzień, na czym musimy się skupić i co poprawić w naszej grze – dodał trener.

W najbliższym tygodniu „Buldogi” pracować będą nad przygotowaniem taktycznym do meczów. Zawodnicy Arki spotkają się na treningach trzy razy, a w niedzielę udadzą się na inauguracyjny mecz w Sochaczewie.

- Oprócz taktyki musimy jeszcze wyeliminować niewymuszone błędy, które zdarzyły się w ostatnim meczu, musimy również poprawić dyscyplinę w rucku, na co podczas spotkania zwracał nam uwagę arbiter oraz popracujemy nad wykończeniem akcji ofensywnych, które potrafimy wypracować, ale nie zawsze kończą się punktami. Żałujemy, że nie udało się rozegrać większej liczby gier kontrolnych, ale kontuzje i zgrupowania kadry narodowej pokrzyżowały nam plany. Naszym największym atutem w meczach będzie gra zespołowa i wyrównany skład. Nie opieramy gry na liderach, albo na jednej formacji – ataku albo młyna. Obie grają dobrze, co pozwala patrzeć optymistycznie i na pewno przyniesie efekty – zakończył „Stachu”.
RSS sponsorzy

[PRL] Kompanie karne towarzysza Jaruzelskiego
24 czerwca 1976 r. premier Piotr Jaroszewicz przedstawił w sejmie […]
pt, cze 09, 2023
Dziennik Bałtycki