arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arkowcy zdobywali punkty dla reprezentacji!

Poniedziałek, 19 października 2015 23:48

Reprezentacja PolskiReprezentacja Polski niestety przegrała z Ukrainą wyjazdowe spotkanie Pucharu Narodów Europy. Nasi sąsiedzi wygrali z biało-czerwonymi 30:14 (15:0), ale co najważniejsze wszystkie punkty dla Polski w tym meczu wywalczyli zawodnicy Arki Gdynia.
Wynik meczu otworzyli gospodarze w 6. Minucie. Oni tez prowadzili przez całą pierwszą połowę zdobywając łącznie 15 punktów. Chociaż nasza drużyna nie zdobyła punktów, to musimy zauważyć, że sędzia meczu aż dwukrotnie nie uznał przyłożeń naszej drużyny dopatrując się podania do przodu.

Polacy rozkręcili się po przerwie. Szybko zabrali się do odrabiania strat i co ważne wszystkie wywalczone punkty zdobyli zawodnicy Arki. Pierwsze przyłożenie już w 43. min. wywalczył Mateusz Bartoszek a Dawid Banaszek nie chybił i zdobył kolejne dwa punkty. W 53 minucie po akcji ataku kontaktowe punkty zdobył Rafał Szrejber, a „Szatan” ponownie podwyższył na 18:14.
Niestety reszta meczu należała już tylko do gospodarzy, którzy zdobyli jeszcze dwa przyłożenia. Polacy mimo, że mieli swoje szanse to nie wykorzystali ich.

Po tym spotkaniu Polacy z dorobkiem 15 punktów zajmują czwarte miejsce w Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy.

Ukraina – Polska 30:14 (15:0)
Punkty Ukraina: Sergii Tserkovniy 10 (2P), Olek Kosariev 8 (pd, 2K), Serhii Sukhikh 5 (P), Mykola Kirsanov 5 (P).
Punkty Polska: Mateusz Bartoszek 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Dawid Banaszek 4 (2pd).

Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Chróściel (41 Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski, Paweł Poniatowski, Tomasz Hebda, Mateusz Bartoszek (47 Piotr Karpiński II), Aleksander Nowicki, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek (41 Dawid Plichta), Dawid Banaszek, Tomasz Rokicki, Marek Grabowski (60 Radosław Rakowski), Rafał Szrejber, Robert Kwiatkowski (41 Tomasz Gasik), Patryk Reksulak oraz Daniel Bartkowiak, Mateusz Pawłowski, Sebastian Kacprzak.
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki